Ślad wodny w miastach przyszłości

Woda − zasób, który z nami był od zawsze, dziś powoli staje się produktem deficytowym. Wody zaczyna brakować nawet w Europie, w tym w Polsce. Poprzez nieprzemyślane decyzje i brak uwzględnienia negatywnych skutków w pewnych dziedzinach rozwoju społecznego, dziś zmagamy się ze skutkami nawalnych deszczów, a tym samym z powodziami i... suszami.

Redaktor Dariusz Bugalski zaprasza na cykl rozmów o przyszłości

Woda − zasób, który z nami był od zawsze, dziś powoli staje się produktem deficytowym. Wody zaczyna brakować nawet w Europie, w tym w Polsce. Poprzez nieprzemyślane decyzje i brak uwzględnienia negatywnych skutków w pewnych dziedzinach rozwoju społecznego, dziś zmagamy się ze skutkami nawalnych deszczów, a tym samym z powodziami i... suszami. Czy znajdziemy stosowne rozwiązania? Czy woda będzie w przyszłości dobrem dostępnym dla wszystkich mieszkańców?

Prof dr hab. inż. Marian Kwietniewski − ekspert w dziedzinie infrastruktury wodno−kanalizacyjnej, opowie w dzisiejszym odcinku o tym, z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć dzisiejsze i przyszłe miasta, aby wody wystarczyło dla każdego oraz jakie technologie nam w tym pomogą. Czy profesor widzi przyszłość dla Polskich Miast Przyszłości 2050 w jasnych barwach?

Do obejrzenia najnowszego odcinka zapraszamy wraz z redaktorem Dariuszem Bugalskim.

Więcej artykułów:

Polska: co jest stawką w tej grze? Wyzwania transformacji

Polska prowadzi głęboką transformację swojego sektora energetycznego w celu odejścia od spalania węgla kamiennego i brunatnego. Jedną z potężnych dźwigni zmian jest poprawa efektywności energetycznej.

Czytaj więcej

Raport Polskie Miasta Przyszłości 2050 - czyli o potędze wspólnego działania

Czy będziemy lgnąć do miast czy raczej z nich uciekać? Czy wiedza ekspertów z Saint−Gobain pomoże osiągnąć neutralność klimatyczną?

Czytaj więcej

Kryzys klimatyczny - czyli jak zadbać o Ziemię, aby pozostała naszym domem w przyszłości

Czy grozi nam katastrofa klimatyczna? Czy wystarczy nam czasu, aby jej zapobiec? Jakie są sposoby skutecznego przeciwdziałania zmianom klimatycznym?

Czytaj więcej
Zobacz więcej