Raport Polskie Miasta Przyszłości 2050 - czyli o potędze wspólnego działania

Czy będziemy lgnąć do miast czy raczej z nich uciekać? Czy wiedza ekspertów z Saint−Gobain pomoże osiągnąć neutralność klimatyczną?

Redaktor Dariusz Bugalski zaprasza na cykl rozmów o przyszłości

O swojej podróży w przyszłość i o tym, co z tego wynikło opowiedzą Kacper Nosarzewski z Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością i Henryk Kwapisz z Saint−Gobain w Polsce.

Czym są rafy koralowe i pirackie skarby? Czy będziemy lgnąć do miast czy raczej z nich uciekać? Czy wiedza ekspertów z Saint−Gobain pomoże osiągnąć neutralność klimatyczną? Która polska aglomeracja jest na najlepszej drodze do przyszłości? Czy zostaniemy zamknięci w miastach pod kloszem, czy może musimy zaakceptować, że taki mamy klimat? I wreszcie, co trzeba zrobić już dzisiaj, żeby móc spojrzeć optymistycznie w przyszłość?

Do obejrzenia najnowszego odcinka zapraszamy wraz z redaktorem Dariuszem Bugalskim.

Więcej artykułów:

Polska: co jest stawką w tej grze? Wyzwania transformacji

Polska prowadzi głęboką transformację swojego sektora energetycznego w celu odejścia od spalania węgla kamiennego i brunatnego. Jedną z potężnych dźwigni zmian jest poprawa efektywności energetycznej.

Czytaj więcej

Kryzys klimatyczny - czyli jak zadbać o Ziemię, aby pozostała naszym domem w przyszłości

Czy grozi nam katastrofa klimatyczna? Czy wystarczy nam czasu, aby jej zapobiec? Jakie są sposoby skutecznego przeciwdziałania zmianom klimatycznym?

Czytaj więcej

Zmierzch betonozy - czyli jak w przyszłości zmieni się przestrzeń miejska

Co za 30 lat stanie się z tzw. 'wielką płytą'? Czy przyszłość miast będzie zielona?

Czytaj więcej
Zobacz więcej