Mordory – czyli w jakim kierunku będą ewoluować biurowce

Jak będzie nam się pracowało w miastach za 30 lat? W jakim kierunku będą ewoluować biura? Czy biurowce okażą się niepotrzebne w obliczu pracy hybrydowej? Czy w miastach przyszłości będą nadal funkcjonowały mordory?

Redaktor Dariusz Bugalski zaprasza na cykl rozmów o przyszłości

Jak będzie nam się pracowało w miastach za 30 lat? W jakim kierunku będą ewoluować biura? Czy biurowce okażą się niepotrzebne w obliczu pracy hybrydowej? Czy w miastach przyszłości będą nadal funkcjonowały mordory? O koncepcji miast 15-minutowych, potrzebie ‘zielonych biurowców’ i czterech pokoleniach, które spotkają się w jednej przestrzeni biurowej opowiada w kolejnym wywiadzie z cyklu Polskie Miasta Przyszłości Maciej Wójcik – Partner Zarządzający w TDJ Estate, firmie inwestycyjnej, która od blisko 10 lat specjalizuje się w realizacji projektów mieszkaniowych oraz komercyjnych, m.in. nowoczesnego kompleksu biurowego KTW, zlokalizowanego w sąsiedztwie katowickiego Spodka.

Zapraszamy na czwarty wywiad z cyklu „Polskie Miasta Przyszłości 2050”. Gospodarzem spotkań jest Dariusz Bugalski. Twórca K3 - podcast o dobrym życiu, wybitny dziennikarz.

Więcej artykułów:

Ślad wodny w miastach przyszłości

Woda − zasób, który z nami był od zawsze, dziś powoli staje się produktem deficytowym. Wody zaczyna brakować nawet w Europie, w tym w Polsce. Poprzez nieprzemyślane decyzje i brak uwzględnienia negatywnych skutków w pewnych dziedzinach rozwoju społecznego, dziś zmagamy się ze skutkami nawalnych deszczów, a tym samym z powodziami i... suszami.

Czytaj więcej

Droga z rolki - czyli jak będą wyglądały autostrady przyszłości

Czy drogi mogą ogrzewać nasze domy? Czy nawierzchnie dróg będą oczyszczać powietrze? M.in. na te pytania odpowiada Dariuszowi Bugalskiemu dr inż. Wojciech Sorociak, ekspert ds. dróg, Politechnika Śląska, Eurovia.

Czytaj więcej

Inteligentne miasto – czyli na czym polega zarządzanie miastem przyszłości

Miasto smart, czyli jakie? Czy w przyszłości miasta będą konkurowały o mieszkańców? Czy będziemy żyli w miastach gąbkach? Na czym polega transport intermodalny?

Czytaj więcej
Zobacz więcej