Autonomia - czyli jak będzie wyglądał transport publiczny w miastach przyszłości

Czy powietrze z rury wydechowej autobusu może być czystsze niż to, którym oddychamy? Czy autobus w przyszłości będzie swoistym filtrem powietrza w mieście?

Redaktor Dariusz Bugalski zaprasza na cykl rozmów o przyszłości

Czy powietrze z rury wydechowej autobusu może być czystsze niż to, którym oddychamy? Czy autobus w przyszłości będzie swoistym filtrem powietrza w mieście? Czym jest "platoning" i czy może zapewnić elastyczne podejście do natężenia ruchu w godzinach szczytu? Czy autobusy wodorowe zastąpią spalinowe? Kiedy i w którym mieście pojawią się w Polsce?

Mateusz Figaszewski − Dyrektor Rozwoju Elektromobilności, Solaris i zarazem ekspert w dziedzinie transportu publicznego, zdradzi nam tajniki najnowszych i przyszłych rozwiązań w komunikacji miejskiej.

Do obejrzenia najnowszego odcinka zapraszamy wraz z redaktorem Dariuszem Bugalskim.

Więcej artykułów:

Polska: co jest stawką w tej grze? Wyzwania transformacji

Polska prowadzi głęboką transformację swojego sektora energetycznego w celu odejścia od spalania węgla kamiennego i brunatnego. Jedną z potężnych dźwigni zmian jest poprawa efektywności energetycznej.

Czytaj więcej

Raport Polskie Miasta Przyszłości 2050 - czyli o potędze wspólnego działania

Czy będziemy lgnąć do miast czy raczej z nich uciekać? Czy wiedza ekspertów z Saint−Gobain pomoże osiągnąć neutralność klimatyczną?

Czytaj więcej

Kryzys klimatyczny - czyli jak zadbać o Ziemię, aby pozostała naszym domem w przyszłości

Czy grozi nam katastrofa klimatyczna? Czy wystarczy nam czasu, aby jej zapobiec? Jakie są sposoby skutecznego przeciwdziałania zmianom klimatycznym?

Czytaj więcej
Zobacz więcej