Szkolny murek – czyli jak zaprojektować szkołę aby chciało się do niej wracać

Czy w miastach w 2050 roku będą wciąż istniały szkoły, które pamiętamy z czasów naszej młodości? Jeśli tak, to jak będą wyglądały?

Redaktor Dariusz Bugalski zaprasza na cykl rozmów o przyszłości

Czy na ich terenie znajdzie się miejsce na szkolny murek – miejsce integracji i spotkań? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli Natalia Paszkowska, architektka z warszawskiej pracowni WWAA. Pełna emocji rozmowa prowadząca do wniosku, że szkoły są najważniejszymi dla nas budynkami użyteczności publicznej. Dla uczniów i rodziców, ale także członków społeczności lokalnych, dla których powinny być otwarte.

Zapraszamy na rozmowę, którą poprowadzi Dariusz Bugalski, wybitny dziennikarz radiowy, twórca podcastu K3.

Więcej artykułów:

Polska: co jest stawką w tej grze? Wyzwania transformacji

Polska prowadzi głęboką transformację swojego sektora energetycznego w celu odejścia od spalania węgla kamiennego i brunatnego. Jedną z potężnych dźwigni zmian jest poprawa efektywności energetycznej.

Czytaj więcej

Raport Polskie Miasta Przyszłości 2050 - czyli o potędze wspólnego działania

Czy będziemy lgnąć do miast czy raczej z nich uciekać? Czy wiedza ekspertów z Saint−Gobain pomoże osiągnąć neutralność klimatyczną?

Czytaj więcej

Kryzys klimatyczny - czyli jak zadbać o Ziemię, aby pozostała naszym domem w przyszłości

Czy grozi nam katastrofa klimatyczna? Czy wystarczy nam czasu, aby jej zapobiec? Jakie są sposoby skutecznego przeciwdziałania zmianom klimatycznym?

Czytaj więcej
Zobacz więcej